Şehiriçi Nakliye Şoförlerinin Merkez Ofisle İletişim Sorunları

Şehiriçi Nakliye Şoförlerinin Merkez Ofisle İletişim Sorunları

İhsan POLAT | 3 Nisan 2023

Şehiriçi Nakliye Şoförlerinin Merkez Ofisle İletişim Sorunları

Kamyon ile şehir içi ulaşım yapan bir şirkete bağlı sürücülerin karşılaşabileceği en önemli sorunlardan biri iletişim sorunlarıdır. Aşağıda çeşitli nedenleri sıralanmaktadır.

İletişim araçlarının eksikliği: Acente, sevk görevlileri veya diğer ekip üyeleriyle iletişim halinde olmak için sürücülere telsiz veya cep telefonu gibi iletişim araçları kullanılmaktadır. Bu da iletişim trafiğini her iki taraf için de artıran bir etki yapmaktadır. Şoförlerin bu iletişim yoğunluğu ile trafik yoğunluğunu yönetme zorluğu beklenmeyen kazaların da habercisi olabilmektedir.

Zayıf İletişim Kanalları: Kurumun net iletişim protokolleri olmayabilir, bu da sürücüler ve diğer ekip üyeleri arasında yanlış anlamalara ve kafa karışıklığına yol açar. Telefon tarfiğini artırır. Yanlış adres, yanlış güzergah, trafik yoğun rota tercihi, gereksiz zaman kaybı gibi etkilere yol açar. Bu etkiler ise müşteri memnuniyetini azaltır. 

Bilgiye sınırlı erişim: Sürücülerin trafik, yol koşulları veya diğer önemli güncellemeler hakkında gerçek zamanlı bilgilere erişimi olmayabilir, bu da rotalarını ve programlarını etkili bir şekilde planlamalarını zorlaştırır.

Bu iletişim sorunları gecikmelere, teslimat hatalarına, güvenlik tehlikelerine ve kurumun performansını ve itibarını etkileyebilecek diğer sorunlara neden olabilir. COREDINAT Nakliye/Kargo ile tüm bu sorunların çözümü mümkündür. Dijitalleşmeye yapılan 1 birim yatırımın karşılığı 80 birim tasarruf olarak alınmaktadır. 

Diğer makalelerimizi de okuyun

Kamyonlarla Yakın Mesafe Kargo Taşımacılığı Operasyonları

Kamyonlarla yakın mesafe kargo taşımacılığı operasyonları, faydaları, zorlukları ve geleceği.

Şehiriçi Yük Taşımacılığı Operasyonunda Ofisteki İş Yükü

Şehiriçi yük taşımacılığı operasyonunda ofisteki iş yükünü azaltmak için gerekli stratejiler

Şehiriçi Nakliye Şoförlerinin Merkez Ofisle İletişim Sorunları

Şoförlerin merkez ofisle yaşadıkları iletişi sorunları.