Coredinat Fabrika Nedir, Nasıl Çalışır?

Coredinat Fabrika Nedir, Nasıl Çalışır?

İhsan POLAT | 10 Mart 2023

Fabrikalarda fazla mesai yapan personelin nakliyesi birçok kuruluş için zorlu bir iştir. COREDINAT Fabrika, şirketlerin ulaşım operasyonlarını otomatikleştirmesini ve düzene sokmasını sağlayarak bu soruna çözüm sağlamaktadır.

COREDINAT Fabrika fazla mesaiye kalan personelin taşıma sorununa uzmanı olduğu Geofence teknolojilerinin nimetlerini kullanarak çözüm geliştirmiştir. COREDINAT Fabrika şirketin planlama sistemiyle entegre edilebilir ve çalışanların doğru zamanda ve yerden alınıp bırakılmasını sağlar.

COREDINAT Fabrika, şirket araçlarında GPS takip cihazları ile araç şoförlerinin cep telefonunun haberleşmesi ile anlık olarak rota hesaplaması yapmaktadır. Bu teknolojiye entegre yapay zekâ araçları personelinin gerçek zamanlı konumunu takip ederek olmaları gereken yerde olmalarını sağlayabilir.

Fabrikalar, çalışanlarla ulaşım programları ve meydana gelebilecek değişiklikler hakkında iletişim kurmak için Whatsapp gibi mobil uygulamaları kullanmaktadır. Whatsapp, çalışanlara gerçek zamanlı güncellemeler sağlama konusunda yeterli olmayabiliyor. COREDINAT Fabrika ile çalışanların konumuna 5 dakika kala otomatik aramalar ve uyarılarla ulaşım programlarını görmelerini ve buna göre plan yapmaları sağlanır. Özellikle soğuk havalarda durakta beklemeye bağlı hastalanma oranını azaltmaktadır.

Son olarak, otomatik planlama ve yönlendirme yazılımı, fazla mesai yapan personelin ulaşımını optimize edebilir. Bu yazılım çözümleri, mümkün olan en verimli ulaşım rotalarını oluşturmak için trafik modellerini, çalışanların konumlarını ve diğer faktörleri hesaba katmaktadır. Bu, çalışanların varış yerlerine güvenli ve zamanında ulaşmasını sağlarken yakıt ve zamandan tasarruf sağlar ve maliyetleri dramatik oranlarda azaltır. Boş giden otobüs sorunu çözümüne bağlı olarak servis aracı sayısında azalma sağlanır.

Sonuç olarak teknoloji, fabrikalarda fazla mesaiye kalan personeli taşıma sorununa birçok çözüm getirmektedir. GPS takibinden, mobil uygulamalardan ve planlama yazılımlarından yararlanan fabrikalar, ulaşım operasyonlarını kolaylaştırabilir ve çalışanlarının güvenli ve verimli bir şekilde taşınmasını sağlayabilir.

Diğer makalelerimizi de okuyun

Fabrikaların Personel Taşımadaki Zorlukları

Fabrikaların personel taşımadaki zorlukları ve Coredinat Fabrika'nın getirdiği avantajlar.

Coredinat Fabrika Nedir, Nasıl Çalışır?

Coredinat Fabrika hakkında detaylı bilgi.

Coredinat Fabrika ve Rota Optimizasyonu

Coredinat Fabrika'nın yapay zekası