Alzheimer ve Coredinat Alzheimer

Alzheimer ve Coredinat Alzheimer

İhsan POLAT | 20 Mart 2023

Alzheimer hastalığı, milyonlarca insanı etkileyen nörolojik bir hastalıktır. Hafıza kaybı, düşünme ve muhakeme güçlüğü, kişilik ve davranışta değişiklik gibi belirtilerle kendini gösteren bir durumdur. Alzheimer hastaları sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Tedavilerindeki zorluklardan biri de evden çıktıklarında ve kaybolduklarında (ki bu her 10 hastadan 4 ünde çok sık, 8 inde ise sık yaşanmaktadır) onları takip etmektir. COREDINAT hasta takip teknolojileri burada devreye girmektedir.

COREDINAT Alzheimer, hastaların konumunu izlemek için geliştirilen GPS devresi ile yazılım kullanımını içerir. Bu cihaz giysilere gömülebilir şekilde küçük ve hafif tasarlanmıştır. Bu da COREDINAT Alzheimer’ı  göze çarpmayan ve kullanımı kolay hale getirir. Alzheimer hastaları kol saati veya bileklik gibi daha pratik görünen giyilebilir teknolojileri üzerinde barındırmama konusunda oldukça takıntılıdır. Bu yüzden Coredinat Alzheimer’s konum verilerini, bakıcıların ve aile üyelerinin hastanın hareketlerini gerçek zamanlı olarak izlemesine olanak tanıyacak şekilde küçültülmüş cihazından yönetir.

COREDINAT Alzheimer’s takip teknolojisinin en önemli avantajı hasta güvenliğini artırmasıdır. Alzheimer hastaları, özellikle hava alma, hareketli yaşam, spor aktiviteleri gibi tedavinin gerektirdiği faaliyetler için bakıcılar tarafından sürekli takip edilme ihtiyacı içinde olabilmektedir. Hasta takibi ile bakıcılar, uzaklaşan hastaları hızlı bir şekilde bulabilir ve yaralanma veya zarar görme riskini azaltabilir.

Hasta takibi, bakıcılar ve aile üyeleri üzerindeki yükü de azaltır. Bir Alzheimer hastasına bakmak stresli ve zaman alıcı olabilmektedir. Hastanın güvenliği ve nerede olduğu konusunda sürekli endişelenmek bunaltıcı olabilir. Bu endişe aile üyelerinin yaşam kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Hasta takibi gönül rahatlığı sağlar ve bakıcıların hasta bakımının diğer yönlerine odaklanmasına imkân tanır

Diğer makalelerimizi de okuyun

Alzheimer ve Coredinat Alzheimer

Alzheimer hastalığı ve Coredinat Alzheimer'ın değeri

Coredinat Alzheimer Nedir, Nasıl Kullanılır?

Coredinat Alzheimer hakkında detaylı bilgiler.

Alzheimer Hastaları İçin

Alzheimer hastalarının hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek çeşitli teknolojiler.