Fabrikaların Personel Taşımadaki Zorlukları

Fabrikaların Personel Taşımadaki Zorlukları

İhsan POLAT l 7 Mart 2023

Fabrikaların karşı karşıya olduğu pek göze batmayan zorluklardan biri, fazla mesai yapmak zorunda kalan işçilerin taşınmasıdır. Fabrikalarda, özellikle yoğun üretim dönemlerinde fazla mesai yaygındır ve işçilerin gece geç saatlere kadar hatta gece boyunca çalışmaları gerekebilir. Bu da birkaç vardiya ve mesai yöntemiyle çözülmektedir.

Mesaiye kalan işçiler için güvenli ulaşım sağlamak, yemeklerinde ayarlamalar yapmak çok önemlidir. Ancak fabrikalar için, özellikle sınırlı kaynakları varsa, fazla mesai yapan çalışanlar için ulaşım organize etmek zor olabilir. Bir diğer zorluk ise yemekhanenin sürekli çalışma zorunluluğudur.

Bu zorluk ulaşım şirketlerinden personel servisi hizmeti almak veya otobüs benzeri toplu taşıma araçları almakla çözülür. Diğer bir çözüm de mesai saatlerinde kendi ulaşımını sağlayabilen çalışanlara teşvik sağlanmasıdır. Bu, çalışanları ortak araç kullanmaya veya toplu taşıma kullanmaya teşvik edebilecek yakıt maliyetleri veya kilometre için geri ödemeleri içerebilir.

COREDINAT Fabrika sayesinde tüm bu yöntemlerdeki verimsizlikler ve yönetilemeyen alanlardaki maliyetler yeni teknolojilerin nimetleri ile azaltılmaktadır. COREDINAT Fabrika Personel servislerinin yaptığı kilometreyi %35 azaltmakta, boş giden araç sorununu %90 bitirmekte, yemekhane israfı azaltmaktadır.

COREDINAT Fabrika, personel servislerinin gideceği rotayı araçtaki personelin ev adresine veya belirli duraklara göre birbirine en yakın olacak şekilde ayarlar. Mesaiye kalan personel haricindeki personeller otobüs tam dolacak ve birbirine en yakın olacak şekilde anlık rotalama ile yerleştirilir ve ilgili otobüs şoförüne navigasyona entegre ekranlardan yönlendirme yapılır.

COREDINAT Fabrika ürünü ile bir birim yatırıma karşılık 80 birim tasarruf sağlanmaktadır.

Diğer makalelerimizi de okuyun

Fabrikaların Personel Taşımadaki Zorlukları

Fabrikaların personel taşımadaki zorlukları ve Coredinat Fabrika'nın getirdiği avantajlar.

Coredinat Fabrika Nedir, Nasıl Çalışır?

Coredinat Fabrika hakkında detaylı bilgi.

Coredinat Fabrika ve Rota Optimizasyonu

Coredinat Fabrika'nın yapay zekası